Vår Energi Maintenance & Modification Services (2016-)

Kontrakt pozyskany przez Moreld APPLY obejmuje usługi inżynierskie dla Vår Energi związane z utrzymaniem ruchu oraz modyfikacjami dla platform Goliat, Balder i Ringhorne. Kontrakt trwa od 2016 a planowane zakończenie to 2023, z możliwością rozszerzenia o kolejne 2 lata do 2025 r.

Platforma Goliat jest zlokalizowana na morzu Barentsa, 85 km na północny zachód od Hammerfest, gdzie głębokość morza dochodzi do 400m . Goliat jest złożem które będzie eksploatowane za pomocą podwodnych studni, wierconych z podwodnych modułów wiertniczych, a następnie przetwarzane w pływającej jednostce produkcyjnej typu FPSO. Platforma Goliat będzie zasilana z brzegu z miejscowości Hammerfest oraz podłączona za pomocą rurociągu do miejscowości Snøhvit. Przewidywany czas użytkowania platformy Goliat to 2015 – 2028 r. Projekt modyfikacji platformy Goliat został przyznany Moreld APPLY z udziałem APPLY Poland.

Zobacz platformę Goliat:

Odwiedź Hammerfest w rejonie koła podbiegunowego klikając w link poniżej:

http://porthammerfest.kystnor.no/

Platforma Ringhorne znajduje się w obszarach PL 027 i 169 E na Morzu Północnym, około 9 kilometrów na północny wschód od Balder FPSO. Produkcja ropy naftowej i gazu jest kierowana do instalacji Balder i Jotun w celu ostatecznego przetwarzania, magazynowania i eksportu. Produkcja w Ringhorne rozpoczęła się w 2003 roku. Obecnie trwa nowa kampania wiertnicza na platformie Ringhorne, ukierunkowana na uruchomienie wierceń w 2019 roku.

Rekrutacja w toku